שמי אפרת לאון ואני אם לארבע בנות (שלוש בנות ביולוגיות וילדת אומנה), נשואה באושר, ועוסקת בחינוך ובבניית והובלת תוכניות חינוכיות-חברתיות כבר מעל 20 שנים, מלמדת ומרכזת במרכזים למחוננים כבר 16 שנים, וכן, גם מטפלת בפרות, כבשים ועיזים…

במשך השנים עבדתי עם תלמידים בגילאים שונים ובמסגרות שונות, נגעתי בכל מגוון האוכלוסיות. בכל עבודותיי מצאתי את עצמי מול הורים המחפשים את החיבור עם ילדיהם ואת המקום שלהם בבית, וילדים שזקוקים לתמיכה, מסגרת והורים שיוכלו ללוות אותם גם בתקופות המורכבות יותר.

החלטתי למצוא דרך ולרכוש את הכלים הטובים ביותר ללוות את ההורים, שהם המטפלים העיקריים ובעלי ההשפעה הרבה ביותר על חייו של כל ילד. כך הגעתי ללמוד ב"עידן ההורות". כיום אני יועצת להורים לילדים בכל הגילאים, מתמחה בגיל ההתבגרות, בליווי משפחות עם ילדים מחוננים, ובילדים עם הפרעת קשב וריכוז.

אני מאמינה במקום המרכזי של ההורה כקיר יציב, כעוגן וכנקודת משען לילד בכל גיל, ובבניה של שיח פתוח וערוצי תקשורת שיאפשרו להווי בבית להיות חיובי, תומך ונעים. אני מלווה משפחות גם במצבי קיצון, וגם סביב אירועים מורכבים, ומגלה שהקשבה והנחיה נכונה וממוקדת יכולות לייצר שינוי. החוויה הזו, של להיות בנקודת מפנה בחיים של משפחה שלמה, מביאה לסיפוק ולמוטיבציה שקשה להתחרות בהם.