ליווי לאחר לידה
מלווה לאחר לידה מצוידת בארגז כלים אשר יספק עזרה להורים בראשית דרכם.
מהי מלווה לאחר לידה: מלווה לאחר לידה או במילה אחת – דולה היא תומכת ומלווה לאחר הלידה. שמה כן הוא

ההשקעה והאנרגיות המרובות שיש להשקיע בתינוק החדש והצורך להכיר אותו ואת אופיו בחודשים הראשונים שלאחר הלידה יכולים להיות קשים ואף מתסכלים לאמהות ואבות שהם חסרי כיוון וידע בתחום.

מהרגע שנולד תינוק נולדים גם הורים. יחד עם הולדת ההורים – נולדים רגשות האשם שמציקים ומחלחלים פנימה.

מלווה לאחר לידה יכולה לזהות את המצוקה הזו ולספק כלים מעשיים לשינוי המצב: גיבוש התנהלות משפחתית בשגרה, בניית סדר יום, קביעת זמני משחק, האכלה, הענקת חום וקרבה והקניית הרגלי שינה שהם בסיס לחיים בריאים והרמוניים ולמניעת מצבי מצוקה.

הדולה מתמחה בגישת האינטליגנציה הרגשית, אשר מתמקדת בראש ובראשונה בהכרת עולמו הרגשי של התינוק ובהבנת האופן בו הוא חווה את העולם.

לא פחות חשוב הוא היכולת של הדולה להכיל את הקושי של האם, לעטוף ולתמוך בכל דרך: ייעוץ, הכוונה, הקשבה, ראיית הצרכים של האם וסיפוק צרכיה הבסיסיים: מנוחה ועזרה בטיפול ברך הנולד.

תפקידה של המלווה לאחר לידה הוא ללוות משפחות בראשית דרכן ולהקל על המעבר ממערכת יחסים זוגית למשפחתית תוך לימוד הכלים לטיפול יעיל בתינוק.

כל משפחה מקבלת תמיכה בהתאם לסגנון ההורות הקיים בבית, לגילאי הילדים ולצרכיה. התהליך הינו הדרגתי תוך אימוץ השינויים למארג המשפחתי.

מהו ליווי לאחר לידה?

ליווי לאחר לידה הוא מפגש יחיד או סדרת מפגשים עם הורים לתינוקות בני יומם עד גיל 5.5 חודשים.

מטרת הליווי הוא מתן תמיכה רגשית ומעשית להתמודדות עם השינויים הנלווים להולדת תינוקם.

הדולה תכוון אתכם, תכיל את הקשיים, תאפשר מקום לשחרור רגשות ומצוקות וגם תספק מענה וכלים יישומיים להתחלת ההורות החדשה עם כלים ודרכי פעולה. למשל, בהבחנה בין סוגי בכי ומתן תגובה מותאמת, התמודדות עם גזים, בניית סדר יום, שנת תינוק במהלך היום ועוד.

הורים לתינוקות מעל גיל 5.5 חודשים, יכולים לקבל יעוץ בנושא הדרכת הורים ויעוץ שינה , כי הם למעשה נמצאים שלב אחד אחרי שלב "ההורות הראשונית".

משך הליווי:

ליווי לאחר לידה מתבצע לפי צרכי ההורים הטריים.

הליווי יכול להסתכם בפגישה אחת, והוא יכול להיות ליווי יותר ממושך, לדוגמה: הגעה של מלווה למשך כשבועיים – לכמה שעות בכל יום.

לפרטים נוספים – אנחנו במרחק צלצול:

077-729-93-06

[email protected]