הכשרת מנחי הורים לגיל הרך  2-9
השפעת ההורים עצומה על הילד. להורים יש את הכוח להשפיע על הילד מבחינה רגשית והתפתחותית ולשנות את תפיסתו על העולם ואת בטחונו העצמי.
תחום הנחיית ההורים, הוא מקצוע שהביקוש אליו עולה ככל שהמודעות בהורות עולה. הדרישות מההורים כיום הן רבות, והורים רבים מוצאים עצמם מבולבלים ומחפשים תשובות לשינוי אפקטיבי.

 

השפעת ההורים עצומה על הילד.

להורים יש את הכוח להשפיע על הילד מבחינה רגשית והתפתחותית ולשנות את תפיסתו על העולם ואת בטחונו העצמי. שינוי קטן בשיח וביחס ההורי – יהוו שינוי ענק בעבור הילד !

קורס הכשרת מנחי הורים בעידן ההורות הוא קורס מקיף ועשיר בתכנים עם דגש רב על תרגול ויישום בשטח.

הקבוצות הן קבוצות קטנות המאפשרות תרגול רב יותר לכל משתתף,יחס אישי וליווי צמוד של כל אחד ואחת מכם.

הסטודנטים המגיעים ללמוד אצלנו מגיעים מתחום החינוך והטיפול או לחליפין אקדמאים המעוניינים לעשות הסבה ולהיכנס לתחום הייעוץ וההדרכה.

אצלנו הדרכת הורים אינה רק חינוך. אנחנו מאמינים שהורות היא קודם כל מדעי התנהגות.

כדי לחנך ,כל הורה צריך לעבוד על מידותיו הוא, לדבר אל הילד בצורה הנכונה ,ובעצם- לראות את הדברים מנקודת מבטו.לכן ,בקורס הכשרת המנחים נלמד איך לדבר אל ההורים ולהעביר את המסר, ובעצם להראות להם את הדברים מנקודת המבט של ילדיהם ,מהחוויה שלהם,מהעיניים שלהם.

בקורס נלמד כיצד לעבוד עם המשפחה ,לשתף,להכיל,להעניק גבולות נכונים ,לאפשר להורים להיות הם , ולגרום להם להעביר את המסר שרצו בדרך הנכונה.

בקורס תלמדו לבנות שאלון מקצועי ,לנתח אותו מעיניים מקצועיות ,ולהכין תוכנית עבודה ספציפית למשפחה הייחודית.

מקצוע ההדרכה והייעוץ הוא מאתגר ומהנה ,בהדרכה הורית יש המון סיפוק כי רואים את השינוי !

מרגש כל פעם מחדש לראות את הליווי האינטנסיבי שתעניקו למשפחה ,ואת התוצאות המדהימות!

גישת ההנחייה הנלמדת בקורס ייחודית לרשת עידן ההורות ומתבססת על פיתוח יסודות האינטליגנציה הרגשית בשילוב כלים מגוונים מן הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה ומדעי ההתנהגות ומכשירה מנחי הורים המלווים משפחות ומסייעים להן באופן מקצועי ללמוד דרכי תקשורת חדשות לאווירה נעימה יותר בתוך המשפחה ולקבלת הסמכות ההורית.

אנו מתאימים את אופן הייעוץ לסגנון ההורות הקיים בבית, לגילאי הילדים,  ולצרכי המשפחה. התהליך הינו הדרגתי תוך אימוץ השינויים למארג המשפחתי. ההורים מקבלים תמיכה בקשיים היומיומיים, תוך כדי קבלת הנחיות כיצד לבצע את הדברים אחרת.

ייחודיות הקורס: בקורס נלמד להכיר את עולמו הרגשי של הילד, להבין את האופן בו הוא חווה את העולם, ועל סמך אלו לעזור לו ולמשפחה.
הדגש בקורס הוא על תקשורת נכונה ומערכת היחסים בין הורים וילדים בעיקר בגיל הרך.

מטרת ההכשרה: להסמיך מנחים מקצועיים בייעוץ והדרכה להורים.
הידע הנרכש בקורס מאפשר הדרכה וליווי של הורים הן במסגרת קבוצתית לצורך לימוד תוך
כדי שיתוף, והן במסגרת פרטנית להתייחסות אישית לבעיות העולות במשפחה.

מבנה הקורס: 126 שעות אקדמאיות

הלימודים ייערכו במתכונת חוייתית בה נעבוד על הכנת מערכי שיעור, נתנסה בעמידה  מול קבוצה, ונפתח יצירתיות.
סיום הקורס מותנה בסטאז’ שיאפשר התנסות בגישת הייעוץ ועבודה עם משפחה. כך יובהרו הקשיים הקיימים ודרכי ההתמודדות עמם בתא המשפחתי.

תנאי קבלה: ראיון אישי ורקע מקצועי ואקדמאי מתאים.

לימודי המשך:  הכשרת מנחי הורים בהתמחות ADHD

הקורס מאושר לעובדי הוראה בשנת השתלמות

קהל יעד: יועצים חינוכיים, מורים, גננות, מלוות התפתחותיות. אקדמאים המגיעים מתחום החינוך, מדעי ההתנהגות ומדעי החברה ומחפשים שינוי כיוון.

אפשרות לסטאז’ מורחב ולתעסוקה לבוגרים:

לבוגרי התוכנית שנמצאו מתאימים, ישנה אפשרות לבצע הנחיה בליווי (סטאז’) במסגרת רשת עידן ההורות. בתקופת הליווי המנחה מתוגמל עבור עבודתו. לבוגרים קיימת אפשרות להציג מועמדותם להשתלב בצוות המקצועי של רשת עידן ההורות.

נושאים שילמדו בקורס:

הנחיית הורים להכרה ופיתוח של קשת הרגשות אצל הילד , הקניית אינטליגנציה רגשית, פסיכולוגיה  התפתחותית, תיאוריות וגישות חינוכיות, פיתוח כישורים רגשיים וחברתיים, ביסוס הסמכות ההורית, הצבת גבולות תקינה, פיתוח העצמאות, עידוד קבלת החלטות, מעברים ושינויים, כניסה למסגרות, הולדת אח והרחבת המשפחה,משברים וגירושים,  הורות וזוגיות, אמהות וקריירה, משחק הורה-ילד, מיניות בגיל הרך, התמודדות עם חרדות ופחדים, גירושין ואבחון מוקדם של הפרעות קשב וריכוז

לקבלת ייעוץ – הדרכת הורים

 ** כל האמור לעיל  מתייחס ללשון נקבה וזכר יחד.

לפרטים, שאלות והרשמה:

077-729-93-06

מייל: [email protected]