קורס באינטליגנציה רגשית
רשת עידן ההורות מייעצת ומטפלת בהתאם לתאוריית האינטליגנציה הרגשית. אינטליגנציה רגשית נמצאת בבסיס הקשר בין ילד להוריו ובין ההורים לבין עצמם.
הקורס מועבר ע"י מכללת עידן ההורות, מקנה למנחי הורים את יסודות האינטליגנציה הריגשית ואת הכלים הייעוציים שפותחו במסגרת התאוריה. מטרת הקורס: הקניית כלים לייעוץ והנחיית הורים המבוססים על עקרונות האינטליגנציה הרגשית.

 

קהל יעד: פיזיותרפיסטים, קלינאי תקשורת, מרפאים בעיסוק, מלווים התפתחותיים, בוגרי עיסוי תינוקות, פסיכותרפיסטים, ליצנות רפואית

תנאי קבלה: ראיון אישי ורקע מקצועי מתאים.

משך הקורס: 15 מפגשים, 4 שעות אקדמיות כל מפגש

הקורס יועבר ע"י מכללת עידן ההורות באמצעות נעמה סבג שמש, מנהלת המכללה, ומרצים אורחים נוספים.

התכנים בקורס:

  • תקשורת עם ההורים – כלים באינטליגנציה רגשית לשימוש בשיחות עם ההורים במהלך הטיפול: כיצד נכון לגשת להורה, איך לשתף אותו, מה מהות האינטראקציה, באיזה גישה לנקוט, כיצד אנו כמטפלים יכולים לחזק את ההורה בתהליך הטיפולי ומה מקומנו מול ההורים.

 

  • הנחיית הורים – אינטליגנציה רגשית לשימוש ההורה בהתנהלות מול הילד. התנהגות הילד בסביבתו הטבעית- מול הוריו ואחיו, בגן ועם חברים. בחלק זה נוכל להקנות להורים כלים איך לקבל את הקושי אותו חווה הילד, כיצד נראים הדברים מהעיניים שלו, איך נוכל לחזק את בטחונו העצמי, כיצד  נשבח בצורה נכונה ונפתח את עצמאותו, איך נציב לילד גבולות ונחזק את הסמכות ההורות תך רגישות והבנה למצב, איך נעזור לילד לפתח כישורים רגשיים וחברתיים, כיצד נלמדו לשקף רגשות ונהיה מסגלים לקבל זאת.

 

  • אינטליגנציה רגשית למטפלים בעבודתם מול הילד: ילד הנמצא בסיטואציה טיפולית, מודע לעובדה שבודקים אותו, ייתכן כי יש לו חרדות או פחדים בקשר לטיפול עצמו- "מה עשיתי ששלחו אותי?", חרדות אלו מתווספות למצב הראשוני שדרש את הטיפול. כך שדרוש מטפל הרואה את כל אלו, רואה את הילד באמת, לפני שהוא מתחיל לטפל בבעיה הקונקרטית. המטפל צריך לגשת לילד תוך  אינטליגנציה רגשית: לשקף לו את קשייו, לתת להם שם, להכיל את התסכול והאכזבה, לשבח ולהדגיש לו את החוזקות שבו.
  • כלים בהקניית העצמה אישית אסרטיביות, מודעות עצמית וארגון זמן.

על מנחת הקורס:

נעמה סבג שמש היא בוגרת M.A בסוציולוגיה, ו- B.A במדעי ההתנהגות. מנחת קבוצות מטעם אונ' בר אילן, מאמנת אישית ובוגרת לימודי גישור. נעמה עובדת בייעוץ אישי בליווי יום יומי צמוד עם משפחות וגם עם מערכות צילום המותקנות בבית- שירות ייחודי בארץ ובחו"ל.
נעמה עוסקת בתחום ייעוץ בהורות ומדעי ההתנהגות למעלה מ 5 שנים.

כיום נמנים על לקוחותינו מועצות איזוריות ועיריות שונות, כמו גם מרכזי הורות. לפרטים, שאלות והרשמה:

מייל: [email protected]

לפרטים והרשמה: 077-729-93-06