שרון אברמוביץ

שרון אברמוביץ  יועצת משפחתית בכירה במכללת עידן ההורות. לאחר לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב החלטתי להשקיע את עצמי בעבודה עם הורים. בעיניי הורות היא אחד הדברים הכי משמעותיים שאנחנו עושים בחיינו, אבל זה לא פשוט להשקיע את הזמן והמאמץ הנדרשים על מנת לייצר הרמוניה ורוגע בחיי המשפחה. לכן בעבודה שלי אני מתמקדת בהקניה של כלים מעשיים מתוך הבנה של צרכי הילד.

ילדים מביאים איתם כנות ואהבה ללא גבולות, וזה תמיד הקסים אותי. הם רואים את העולם מתוך סקרנות אותנטית וצובעים את המציאות בצבעים של משחק. אנחנו, המבוגרים, צריכים לדעת לאפשר להם את המקום הזה, ולספק להם מסגרת ברורה שתהווה מרחב בטוח לגדילה. בתוך המרחב הזה נוכל לתמוך ולהעצים אותם, על מנת שיפתחו ביטחון, עצמאות, מסוגלות וערך עצמי. כל סיטואציה היא הזדמנות ללמידה והתפתחות אישית, אם רק נדע לעודד את זה.

במככלת עידן ההורות מצאתי בית, שמתאים בדיוק להשקפה המקצועית שלי, ושם במרכז את הערכים שבהם אני מאמינה בהקשר להורות, זוגיות ובכלל. גישה זו, שנקראת אינטליגנציה רגשית, שמה דגש על קשב והבנה של הצרכים והרגשות של האחר. זוהי יכולת נרכשת, הדורשת תרגול, אשר מאפשרת לנו לקיים מערכות יחסים חיוביות ובריאות עם אחרים. כהורים, המשמעות היא לזהות את הצרכים של ילדיכם על מנת לתת להם את המענה המדויק ביותר. כשילד מקבל מענה מתאים הוא חש רוגע וביטחון, והוא מתפנה למשחק וחקירה במקום בדיקת גבולות והתנגדויות. לכן, חשוב לעשות מאמץ מודע כדי לראות את החווייה מהעיניים של הילד ולהבין מה הוא צריך, מה עובר עליו, ואיך אפשר לתת לו את התנאים להם הוא זקוק על מנת לפרוח.

עם כל משפחה שאני עובדת, אני מגלה מחדש כמה סיפוק והנאה מגיעים מיצירת הרמוניה מחודשת בבית. הילדים נרגעים ומתמסרים, וההורים חוזרים ליהנות מההורות. אני מבינה שזה לא פשוט לפתוח את חיי המשפחה בפני אדם חדש, ולכן אני מבטיחה לעשות את המקסימום כדי שהתהליך יהיה נעים ויעיל ככל שניתן. בעבודה שלי אתכם, ההורים, אני מאמינה שחשוב לפעול לפי “האני מאמין” שלכם, כי אתם מכירים את ילדיכם הכי טוב. לכן בתחילתו של כל תהליך חשוב לי להכיר אתכם ולהבין את הדינמיקה בבית, לשמוע על הערכים שמובילים אתכם בהורות, ולעזור לכם להתמקד בנקודות שתרצו לשפר.