אורית דיין – מנחת הורים

שלום רב.

שמי אורית דיין,

מנחת הורים, יועצת שינה, דולה מלווה לאחר לידה ומדריכת עיסוי תינוקות.

שנים רבות עבדתי בחינוך המיוחד עם ילדים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב, אך עוד לפני כן, עבדתי בטיפול בתינוקות וליווי האמהות הטריות שלהם, לכן בשנים האחרונות, כשהתחלתי להתגעגע לקטנים ולהורים, פניתי לכיוון של ליווי, הנחייה והדרכה של הורים בהורות הטריה שלהם ובזה אני עוסקת כיום.

בשנים הרבות בהן עבדתי בתחום החינוך המיוחד, עם ילדים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב, למדתי לראות וייחסתי תשומת לב רבה לייחודיות של כל ילד ולצורך הייחודי של כל אחד, שכן, מנקודת מבטי, כאשר אני מתייחסת ומנסה לדייק את הצורך הייחודי של ילד, כך אוכל, בדרך טובה יותר לתת לו מענה מתאים. לצורך עשייה זו, דרושים גמישות רבה ונכונות רבה ללכת לקראת כל אדם העומד מולך, לנסות ולהבין את צרכיו ורגשותיו ולפעול מתוך אמפתיה. כלומר, דרושה אינטליגציה רגשית- דרך הסתכלות, שאני מאמינה בה מאוד. מכאן, גם התחברתי לדרך העבודה של “עידן ההורות”.

ההורות מציבה בפנינו, לעיתים, אתגרים. חלקם קלים יותר וחלקם מאתגרים יותר. כאשר ניצב בפנינו אתגר, הדרך בה נחליט להתמודד עימו תוביל לפתרונו. יכולתנו כהורים, להיות בטוחים במעשינו וקשובים לצרכי ילדנו, היא, פעמים רבות המפתח להצלחתנו לעמוד באתגרים ההוריים. כאשר אנו, ההורים, מבינים ומודעים למה אנו מרגישים, קל לנו יותר להבין גם מה מרגיש ילדנו. הבנה זו, יכולה להוביל לתקשורת פתוחה, מכבדת ואמפתית מצידנו, ההורים, כלפי ילדנו ולכן גם להתגברות קלה יותר על האתגר העומד בפנינו. הבנה זו של הרגשות ובחירת דרך פעולה בהתאם להבנה זו, היא העומדת בבסיס האינטליגנציה הריגשית, שהיא אינטליגנציה נרכשת, המתפתחת עם הזמן והיא ניתנת לשיפור בעזרת תירגול ואימון.

בעזרת ליווי והנחיה תוכלו גם אתם להיות הורים המתרגלים ופועלים בדרך קשובה, בטוחה ומכבדת, וכך תלמדו גם את ילדכם לפעול בדרך זו. והילדים יגדלו להיות בני אדם בטוחים, מכבדים, קשובים ואמפתיים לאחרים.

אני כאן, ללות, להנחות ולתרגל ביחד איתכם את הדרך שלכם להורות בטוחה, קשובה ומתגמלת.

אורית דיין,

מנחת הורים, יועצת שינה, דולה מלווה לאחר לידה ומדריכת עיסוי תינוקות.

בעלת B.A במדעי החברה ו- M.A במיגדר.

ניתן ליצור קשר ב –

טלפון : 077-729-93-06

במייל : [email protected]