סיגל חדד – יועצת משפחית

שלום לכן

שמי סיגל חדד ואני יועצת משפחתית תהליך ההתמחות כלל לימודי ייעוץ זוגי, הדרכת הורים לכל הגילאים עם התמחות בהפרעות קשב, תחום השינה אצל תינוקות ופעוטות וליווי משפחות לאחר לידה ומנחה בכירה במכללת עידן ההורות.

אני בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותעודת גישור.

בכל תחומי העבודה, בכל מפגש עם המשפחה אני עוזרת להורים מתוך גישת האינטליגנציה הרגשית להבין את עצמם, רצונם וצרכיהם ולהבין את ילדיהם את צרכיהם, ומעבר להכל, להקשיב להתנהגות שלהם מעבר להתנהגות עצמה. התקשורת במשפחה משתנה ונוצר שיח בין בני המשפחה. אין זה משנה אם הלמידה היא שהילד ישן באופן עצמאי או שהילדה תתארגן בבוקר לגן. אין זה משנה אם הלמידה היא לעזור באלימות מילולית או פיזית בבית או לעבוד על חילוקי דעות בין ההורים. בסיס העבודה תמיד מגיע מהקשבה והסתכלות על עצמי ועל האחר. בסיס האינטליגנציה הרגשית.

כשהייתי קטנה לא ידעתי שאהיה יועצת משפחתית ומנחת הורים, אך, כיום אני מסתכלת וחושבת שזה די היה ברור. במהלך כל חיי עוד מימי התיכון נוכחתי עד כמה איכות ההקשבה היא חשובה. כל אחד מאיתנו רוצה שיקשיבו לו ומחפש שיקשיבו לו. ההקשבה היא הכרחית אך היא לא שכיחה ואני רציתי לעזור לאנשים להרגיש שיש מי שמקשיב להם. כשמקשיבים לי יש לי בטחון, אני מכיר את עצמי לעומק, יש לי תחושת סיפוק, יש לי עוצמה להמשיך בדרכי. יש לי תחושת שייכות וראויות בעולם. מנקודה זו הגעתי אל לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה.

הזדמן לי במקביל לטפל בפעוטות באופן פרטי ובהמשך בגנים שונים וגיליתי מחדש את הקסם שבגיל הרך. הרכות, התמימות, האהבה האינסופית והלא מותנית, הסקרנות והחקירה מדברים שאנו כמבוגרים כבר שכחנו.

יחד עם הקסם, החלה ההיכרות עם הורים מאושרים אשר מנסים להיות טובים לילדיהם עד כמה שניתן להם. הורים כל יום שעובר עליהם, אמנם מעניק שמחה, אהבה ואושר, אך גם דורש למידה, יצירתיות, סבלנות, הקשבה והכלה. ראיתי גם שלעתים ההורים עצמם מתנהלים עם האתגרים שמציבים החיים ושוכחים את ההקשבה. לעצמם, לבני או בנות זוגם ולילדיהם.

בהמשך הבנתי שדרכי אינה דרך הפסיכולוגיה, אך, היה מאוד ברור שעבודתי עם הורים לא הסתיימה. משם החל החיבור הטבעי שלי ל’עידן ההורות’ ולנעמה. החלה דרכי המופלאה ב-4 השנים האחרונות כמדריכת הורים בהן הכרתי משפחות רבות וליוויתי אותן מתוך מקום ה’אינטליגנציה הרגשית’. ההקשבה לאחר וההקשבה לעצמי. ממקום זה ההורים יצרו תקשורת אחרת עם ילדיהם וקיבלו את ילדיהם מחדש.

כאשר מבינים ומיישמים את כלי האינטליגנציה הרגשית הילדים מגיבים לכך במהרה. מתמסרים לתהליך, מראים את אהבתם חסרת הגבולות ומזכירים להורים את האהבה הראשונית, הטהורה לפני המשברים והקשיים. כל פעם מחדש, בסיום תהליך, אני נפעמת מהשינוי שהמשפחה עוברת ברגע שעוצרים את מומנטום החיים ואת ההתנהגות מתוך הרגל ודפוסים אוטומטיים ומקשיבים לצד השני, מנסים להבין את מה שהוא מעביר בהתנהגותו ומשתמשים בכלים של האינטליגנציה הרגשית.

במהלך שנים אלו, יש לי אף את הזכות להעביר את הידע של ‘עידן ההורות’ ואת הנסיון אל הסטודנטיות ולהכשיר אותן בסניף שלנו בחיפה בקורסים השונים ביניהם קורס ‘הכשרת יועצות שינה’, קורס ‘הכשרת הדרכת הורים לגיל הרך’ וקורס ‘הכשרת מלוות לאחר לידה’. כל קורס מעשיר אף אותי ומעצים אותי בידיעה שעוד מדריכות ויועצות הולכות לעזור למשפחות באותה דרך בה אני מאמינה והולכת בכל יום ויום.

מחכה לשמוע מכן.

סיגל.

למאמר שלי בנושא: שנת היום של התינוק

ניתן ליצור קשר ב –

טלפון : 077-729-93-06

מייל :[email protected]