קורס הכשרת מנחי הורים
בקורס נלמד להכיר את עולמו הרגשי של הילד, להבין את האופן בו הוא חווה את העולם, ולחזק את בטחונו העצמי. הדגש בקורס הוא על תקשורת נכונה ומערכת יחסים מכבדת בין הילד להוריו.
קורס הכשרת מנחי הורים בעידן ההורות מבוסס על גישת האינטליגנציה הרגשית השמה במרכז את התקשורת בין הורה לילד ורואה את המשפחה כמערכת.

 

 

 

 

 

 

 

 

בקורס נלמד לשלב בין סמכותנו כהורים לבין ההכלה והאמפתיה שיש להעניק לילד.
אנו שמים לנגד עינינו בראש ובראשונה את ביטחונו העצמי של הילד, המושתת מהכלה, אמפתיה, הענקת גבולות, חיזוקים ושבחים ואהבה ללא תנאי. המסלול מעניק לאנשי מקצוע כלים לעבודה כמדריכי הורים, עם התמחות בעבודה עם משפחות המתמודדות עם קשיים ואתגרים הקשורים לגיל הילדות ולתקופת גיל ההתבגרות.
ההכשרה מתמקדת בעבודה עם משפחות ,ומקנה כלים לליווי אישי של הורים.
הלימודים כוללים התייחסות לגילאים שונים של ילדים, לסגנונות הורות מגוונים ולצרכים משפחתיים שונים.
הלימודים ייערכו במתכונת חווייתית , הלימודים מבוססים על למידה והתנסות ברמה ברגשית, חווייתית ומעשית.

בקורס נלמד אתכם כיצד לעבוד עם המשפחה ,לשתף, להכיל, להעניק גבולות נכונים ,לאפשר להורים להיות הם ,אבל לעזור להם  להעביר את המסר שרצו בדרך הנכונה .כך שישיגו את שיתוף הפעולה לו ייחלו.
סיום הקורס מותנה בסטאז’ שיאפשר התנסות בגישת הייעוץ ועבודה עם משפחה. כך יובהרו הקשיים הקיימים ודרכי ההתמודדות עמם בתא המשפחתי.
מקצוע ההדרכה והייעוץ הוא מאתגר ומהנה ,בהדרכה הורית יש המון סיפוק כי רואים את השינוי !
מרגש כל פעם מחדש לראות את הליווי האינטנסיבי שתעניקו למשפחה ,ואת התוצאות המדהימות.

ייחודיות הקורס:
הקורס מתחלק לשתי יחידות הסמכה, הגיל הצעיר והגיל הבוגר בכל יחידה ישנו תהליך התמחות וליווי משפחה.
בקורס נלמד להכיר את עולמו הרגשי של הילד, להבין את האופן בו הוא חווה את העולם, ולחזק את בטחונו העצמי. הדגש בקורס הוא על תקשורת נכונה ומערכת יחסים מכבדת בין הילד להוריו.
אצלנו הקורסים הם ממוקדים ונותנים כלים פרקטים לעבודה בשטח.

מטרת ההכשרה:
להסמיך מנחים מקצועיים בייעוץ והדרכה להורים.
הידע הנרכש בקורס מאפשר הדרכה וליווי של הורים בשיטות עבודה שונות, כשהדגש הוא ליווי פרטני של משפחה, המושתת על יסודות האינטליגנציה הרגשית.

מבנה הקורס:
הקורס בנוי משתי יחידות. בכל יחידה ישנו חלק תיאורטי-ניתוחי וחלק נוסף – יישומי, המתרגל את הסיטואציות. לאחר סיום כל יחידה הסטודנט מחוייב לשלב ההתמחות – ליווי צמוד של משפחה. הליווי נעשה תוך הדרכה צמודה של המנחה. הלימודים ייערכו במתכונת חוויתית ולימוד פרקטי של בניית תוכניות עבודה באופן מקצועי.

תנאי קבלה:
ראיון אישי ורקע מקצועי ואקדמאי מתאים.

למי מתאים הקורס:
יועצים חינוכיים, מורים, גננות, מלוות התפתחותיות. אקדמאים המגיעים מתחום החינוך, מדעי ההתנהגות ומדעי החברה ומחפשים שינוי כיוון.

אפשרות לסופרויז'ן מורחב ותעסוקה לבוגרים:
לכל בוגר ישנה האפשרות לקבל סופרויז'ן בתשלום סמלי, כחלק מליווי משפחות בתום סיום לימודיו.
בנוסף, לבוגרים קיימת אפשרות להציג מועמדותם להשתלבות בצוות המקצועי של רשת עידן ההורות.

נושאים שילמדו בקורס:
הנחיית הורים להכרה ופיתוח של קשת הרגשות אצל הילד.
תקשורת מכבדת, הכלה, שיקוף, אמפתיה, פסיכולוגיה התפתחותית, פיתוח כישורים חברתיים, ביסוס הסמכות ההורית, הענקת גבולות תקינה, פיתוח העצמאות, עידוד קבלת החלטות, מעברים ושינויים, כניסה למסגרות, הולדת אח והרחבת המשפחה, חיזוקים ושבחים, הורות וזוגיות, אימהות וקריירה, משחק הורה -ילד, מיניות בגיל הרך, התמודדות עם פחדים וחרדות, משברים וגירושין, אבחון מוקדם של הפרעות קשב וריכוז , תקשורת בפן המשפחתי, תפיסת האני, ראיית האחר.

דרכי תקשורת בקרב בני נוער, כיצד ניתן בדורנו  לבנות, לחזק ולייצר את הסמכות ההורית, אמון כמוטיב מרכזי בתקשורת עם בני נוער, התמודדות הנער עם פתרון בעיות ומשברים, דפוסי חשיבה של בני הנוער, הורמונים, קשר בין המינים, התנהגות מינית. מצבי קצה הרכב ודינאמיקה בין קבוצת בני הנוער, התמודדות בתוך קבוצת השווים, הקשבה נכונה, התחברות לבעיה, מציאת פתרון, השמעת רעיונות, האזנה לסיפורים קשים, מה עושים כשקשה להכיל, שיח על נושאים קשים לשיחה, איך לשאול שאלות.

לקבלת ייעוץ – הדרכת הורים
כל האמור לעיל  מתייחס ללשון נקבה וזכר יחד**
לפרטים, שאלות והרשמה:
077-729-93-06
מייל: [email protected]